top of page

Niedziela Palmowa - Marsza Papieski


Niedziela Palmowa, zwana także Niedzielą Męki Pańskiej, rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia, w czasie którego będziemy kontemplować, co Pan Jezus uczynił, cierpiąc na krzyżu i umierając, dla naszego zbawienia. W tym dniu zwyczajowo błogosławi się palmy, a podczas Liturgii Słowa czyta się Mękę Pańską.

Do tej pory w Niedzielę Palmową organizowano także "Marsze dla Jezusa". Jednakże w tym roku Niedziela Palmowa (02.04.2023) zbiegła się z 18. rocznicą śmierci św. Jana Pawła II. Dodatkowo przypuszczono wcześniej ohydny atak na świętość Papieża Polaka poprzez reportaż w jednej ze stacji telewizyjnej, który został oparty na fałszywych materiałach (nawet nie dokumentach) komunistycznych Służb Bezpieczeństwa. Stąd w całym kraju a także poza jego granicami zorganizowano "Marsz Papieski", by modlić się o zachowanie wartości i ochronę przed nienawistną i kłamliwą propagandą oraz pokazać jedność Polaków.

W naszej parafii również został zorganizowany taki "Marsz". Wyruszył on o godz. 11.45 spod budynku Urzędu Miasta i Gminy w Dobrzanach i przeszedł do kościoła parafialnego, gdzie została odprawiona Msza św., której przewodniczył ks. Marcin.

Św. Janie Pawle II - módl się za nami.

Warto jeszcze wczytać się w wiersz p. Barbary Kościńskiej, który został zaprezentowany przez Autorkę na początku Marszu:

Gdzie dusza jest śmiała i w łasce dojrzała, tam z Bogiem miłosiernym doświadczysz spotkania...

Nie lękajcie się, powiedział, nie lękajcie, Chrystusowi drzwi otwórzcie śmiało. Wiarę w Boga w sercach własnych umacniajcie i nie myślcie co się będzie potem działo.

Niestrudzony Pielgrzym wiary po ziemi wędrował, wielce wytrwały w głoszeniu Dobrej Nowiny, dobrze wiedział jak do ludzkich serc celować, zamieniał w miłość i siłę nawet z Boga drwiny.

Gdzie dusza jest śmiała i w łasce dojrzała, tam z Bogiem miłosiernym doświadczysz spotkania...

Schronić się w ramionach Chrystusa proponował, a wszystko to dla bezpieczeństwa ludzkiego, by w duszy dojrzewać a żyć w łasce Boga, nie tracąc nic z bogactwa człowieczeństwa swego.

Odszedł nasz Papież, prościutko do Nieba. Był nam świadectwem męki do śmierci samej. Po schodach wiary wspinać nam się trzeba, bez lęku przecież ufności wszelkiej nabieramy.

Gdzie dusza jest śmiała i w łasce dojrzała, tam z Bogiem miłosiernym doświadczysz spotkania...


547 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page