top of page
  • ParafiaDobrzany

Odpust ku czci św. Michała Archanioła


W liturgiczne święto św. Archaniołów Gabriela, Michała i Rafała (29 września) przypada w naszym kościele parafialnym odpust. Parafia jest bowiem pod wezwaniem św. Michała Archanioła.

Do tej uroczystości przygotowywaliśmy się przez trzy dni przez konferencje poświęcone św. Michałowi, które głosił ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz kościoła św. Jana przy parafii św. Józefa w Stargardzie.

Poprowadził on także główną uroczystość odpustową.

Uroczysta Msza św. rozpoczęła się o godz. 18.00 i zgromadziła ona wielu parafian, a przy ołtarzu sumę odpustową celebrowało 13 kapłanów. Do tego był obecny jeden brat zakonny, a w trakcie Mszy dojechało jeszcze 3 księży.

Ks. Krzysztof swoje rozważanie oparł na znaczeniu imienia św. Michała (Mika'el = Któż jak Bóg) i wskazał, że w sposób szczególny imię to jest bardzo znaczące w czasie, gdy tak wiele widzimy zamieszania dziejącego się wokół nas, w Kościele, w naszych rodzinach.

Po Komunii św. ks. Proboszcz podziękował wszystkim zebranym za uczestnictwo, ale także w zaangażowanie w przeżywanie święta parafialnego, które de facto trwało od niedzieli.

Następnie ks. dziekan dekanatu Suchań odczytał dekret nominacyjny dla ks. Proboszcza na wicedziekana. A na sam koniec wierni podziękowali ks. Krzysztofowi za przeprowadzenie nas przez te dni.

Po Mszy św. wystawiono Najświętszy Sakrament, odmówiliśmy akt zawierzenia i litanię do św. Michała Archanioła, i udaliśmy się w procesji eucharystycznej wokół kościoła. W procesji były niesione sztandary, jak również figura św. Michała Archanioła.

Bogu niech będą dzięki za pięknie przeżyte dni odpustowe.


215 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page