top of page
  • ParafiaDobrzany

Odpust parafialny


W liturgiczne święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała - 29 września - przypada coroczny odpust parafialny, gdyż głównym Patronem kościoła parafialnego jest św. Michał Archanioł.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i adoracją w ciszy. Następnie o godz. 17.30 zostały odśpiewane Godzinki ku czci św. Michała Archanioła. Uroczysta Eucharystia rozpoczęła się o godz. 18.00. Przewodniczył jej i kazanie wygłosił ks. Sebastian Stawierej, niedawno jeszcze pracujący w naszej parafii, a obecnie pełniący funkcję referenta powołań. W kazaniu zwrócił uwagę na rolę św. Michała Archanioła w naszej codzienności. Podkreślił także, że współcześnie paradoksalnie powstaje wiele szkół, które są z pogranicza magii i okultyzmu, które nauczają o pseudo duchowości w oparciu o Michała Archanioła. Paradoksalnie, gdyż przecież to właśnie św. Michał jest tym Archaniołem, który wystąpił w walce przeciw złemu duchowi, gdy ten podniósł bunt przeciw Bogu.

Na zakończenie Eucharystii jeszcze raz został wystawiony Najświętszy Sakrament, zaśpiewaliśmy Litanię do św. Michała Archanioła i ruszyliśmy w procesji eucharystycznej dookoła kościoła, w której niesiona była także figura św. Michała Archanioła z Gargano. Na koniec procesji został uroczyście wyśpiewany hymn Te Deum.

W odpuście wzięli udział księża: ks. Arkadiusz - dziekan i proboszcz z Suchania, ks. Maciej - proboszcz z Wapnicy, ks. Piotr - proboszcz z Pyrzyc, ks. Tadeusz - proboszcz z Chociwla, ks. Grzegorz - proboszcz z Gosławia, ks. Krzysztof - proboszcz ze Stargardu, z kościoła św. Jana, ks. Krzysztof - proboszcz ze Szczecina Podjuchy, ks. Piotr - proboszcz z Piasecznika, ks. Ryszard - proboszcz z Marianowa, ks. Paweł - wikariusz z Chociwla oraz br. Dariusz, pracujący przy kościele św. Jana w Stargardzie.

Niech św. Michał Archanioł wszystkich nas strzeże od złego ducha.

fot. M. Krygier

315 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page