top of page
  • ParafiaDobrzany

Odpust w Błotnie


IV niedziela wielkanocna jest nazywana w kalendarzu liturgicznym - z racji czytań, które w tym dniu obowiązują - Niedzielą Dobrego Pasterza, otwierającą tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W br. niedziela ta przypadła na 25 kwietnia.

Pod takim wezwaniem - Dobrego Pasterza - jest obecnie kaplica w Błotnie. Gdy została erygowana w 1998 roku przyznano jej tytuł Jezusa Miłosiernego. Później zmieniono wezwanie na Przemienienie Pańskie i po raz trzeci na tytuł obecnie obowiązujący.

Z racji niedzieli i przypadającego odpustu w Błotnie zostały zmienione godziny Mszy św. na pozostałych filiach, które zwyczajowo obsługuje ks. Michał (Krzemień, Bytowo i Ognica). W samej kaplicy Mszę odpustową wyznaczono na godz. 13.00. Przewodniczył jej ks. Proboszcz.

75 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page