top of page
  • ParafiaDobrzany

Odpust w Bytowie


Kościół w Bytowie jest pod wezwaniem św. Wojciecha. Stąd 23 kwietnia przypadł w tejże świątyni odpust.

Mszy św. o godz. 19.30 przewodniczył ks. Proboszcz. On też wygłosił kazanie, w którym zwrócił uwagę m.in. na trzy cnoty św. Wojciecha, które warto spróbować naśladować w swoim życiu. Są to: wierność wierze i umiłowanie Kościoła oraz wypływające z obydwu poprzednich dawanie świadectwa aż do końca.

Eucharystię koncelebrował także ks. Michał, który zwyczajowo posługuje w tym kościele.

Na zakończenie Mszy św. ks. Proboszcz wystawił Najświetszy Sakrament, w obecności którego odmówiono Litanię do św. Wojciecha, zawierzając Bogu przez wstawiennictwo św. Patrona Polskę, parafię i mieszkańców Bytowa.


129 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page