top of page

Odpust w Bytowie

Zaktualizowano: 29 kwi

W niedzielę (28 kwietnia) po liturgicznej uroczystości św. Wojciecha została odprawiona Msza odpustowa w naszym kościele filialnym w Bytowie. Mszy św. o godz. 14.00 przewodniczył ks. Proboszcz, a ks. Andrzej - który posługuje w tym kościele - wygłosił kazanie. Był obecny także ks. Grzegorz, który posługiwał w konfesjonale oraz ks. Dominik, który wraz z zespołem Mika'el prowadził śpiew.

Uroczystość odpustowa zgromadziła bardzo dużo wiernych - i to zarówno z samego Bytowa, jak i z innych części naszej parafii. Byli wierni z Dobrzan, Ognicy, Sierakowa, Błotna, Szadzka, Odargowa i Krzemienia, z której to miejscowości wierni wraz z ks. Andrzej przyszli pieszo, niosąc sztandar swojego kościoła.

Na zakończenie Eucharystii ks. Proboszcz zauważył m.in., że otrzymaliśmy prezent odpustowy od św. Wojciecha w postaci coraz bliższego terminu rozpoczęcia remontu okien w Bytowie. Renowacja zostanie przeprowadzona z dotacji rządowej "Polski Ład".

Po Mszy św. było jeszcze wystawienie Najświętszego Sakramentu. Wszyscy zawierzyliśmy się Bogu przez wstawiennictwo św. Wojciecha, odmawiając Litanię ku jego czci. Po Litanii odbyła się jeszcze procesja eucharystyczna wokół kościoła.

A po zakończeniu uroczystości w kościele mieszkańcy Bytowa zaprosili wszystkich na poczęstunek na plac przykościelny, gdzie zostały rozstawione - mimo, że nie były potrzebne, bo dopisała także piękna pogoda - namioty.

fot. ks. Andrzej

fot. J. Krzyżak


236 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page