Odpust w Bytowie

W niedzielne popołudnie (23.04.2023) w Bytowie odbyła się uroczystość odpustowa ku czci św. Wojciecha. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Proboszcz. Kościół był wypełniony po brzegi naszymi parafianami z Bytowa, Dobrzan, Krzemienia, Szadzka, Błotna, Kolonii Ognicy a nawet Gośćmi ze Szczecina. Uroczystość uświetnił bowiem śpiew scholi dziecięcej "Szmaragdowe Duszki" ze Szczecina-Zdroje. Co więcej, do naszego lokalnego sanktuarium św. Wojciecha pielgrzymowała pieszo, wraz z ks. Marcinem, grupka naszych parafian z Krzemienia. Było pięknie.

Po Mszy odmówiliśmy przed Najświętszym Sakramentem litanię do św. Wojciecha, a następnie ruszyliśmy w procesji wokół Kościoła. Odpust zakończył się poczęstunekiem przygotowanym przez mieszkańców Bytowa.

Warto także odnotować fakt, że podczas uroczystości odpustowych swoje przyrzeczenia małżeńskie z okazji 25-lecia ślubu odnowili Żaneta i Bogusław, mieszkańcy Bytowa.