top of page
  • ParafiaDobrzany

Odpust w Kępnie


Kościół filialny w Kępnie (XIX w.) jest pod wezwaniem św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Stąd 19 marca przeżywaliśmy w tym kościele odpust, do którego mieszkańcy Kępna przygotowywali się przez trzy ostatnie dni (wtorek, środa, czwartek). Triuduum przed uroczystością poprowadził ks. Marcin, który zwyczajowo posługuje w tym kościele. Rozważania i modlitwy oparte były na Liście apostolskim papieża Franciszka "Patris corde", który to List jest poświęcony św. Józefowi.

W dzień uroczystości została odprawiona Msza św. odpustowa o godz. 16.00, której przewodniczył ks. Proboszcz. Po zakończeniu Eucharystii została odmówiona Litania do św. Józefa oraz Akt zawierzenia rodzin św. Józefowi, a później miała miejsce procesja eucharystyczna przez Kępno, zakończona odśpiewaniem "Te Deum".

Uroczystość św. Józefa rozpoczęła także peregrynację kopii obrazu św. Józefa z kościoła w Kępnie (na zdjęciu powyżej) po rodzinach naszej parafii. Obraz na początku będzie peregrynował po rodzinach w Kępnie, a następnie sukcesywnie również w innych miejscowościach naszej parafii. Wraz z obrazem rodziny otrzymują pamiątkowe obrazki peregrynacyjne z modlitwą do św. Józefa oraz przekazują sobie księgę peregrynacyjną, do której będą wpisywane rodziny, które przyjmą obraz oraz będzie możliwość wpisania próśb i podziękowań.

Na Mszy św. byli także obecni: LSO z Dobrzan, goście z Dobrzan, Odargowa, Sierakowa, a nawet ze Stargardu.


Św. Józefie, módl się za nami.


123 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page