top of page
  • ParafiaDobrzany

Odpust w Kępnie


Kościół filialny w Kępnie za swojego Patrona ma św. Józefa. W br. uroczystość ku czci św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przypadła w sobotę (19.03.2022). Chcąc jednak zwiększyć frekwencję na odpuście odpust został przeniesiony na niedzielę. To jednak spowodowało, że zgodnie z przepisami liturgicznymi formularz mszalny musiał być odprawiony z III niedzieli Wielkiego Postu.

Mszy św. o godz. 15.00 przewodniczył ks. Proboszcz, z kolei kazanie na temat św. Józefa wygłosił ks. Marcin, który zwyczajowo posługuje w tym kościele.

Po Mszy św. został wystawiony Najświętszy Sakrament i najpierw ks. Proboszcz odmówił litanię do św. Józefa i akt zawierzenia Polski i Kościoła św. Józefowi. Kolejnym elementem uroczystości odpustowej była procesja eucharystyczna drogami Kępna. Na koniec zostało odśpiewane Te Deum.

72 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page