top of page
  • ParafiaDobrzany

Odpust w Krzemieniu


W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Mary Panny przeżywaliśmy odpust w kościele filialnym w Krzemieniu. Mszy św. o godz. 13.00 przewodniczył ks. Proboszcz, a kazanie wygłosił ks. Tadeusz. Był obecny także ks. Michał, który w ciągu roku posługuje w tym kościele oraz specjalnie na uroczystość odpustową przyjechał ks. Krzysztof Grabowski, poprzedni wikariusz w parafii.

Na zakończenie Mszy św. ks. Proboszcz dokonał pobłogosławienia bukietów kwiatów i ziół oraz nowego feretronu z obrazem Serca Jezusowego i Matki Boskiej Częstochowskiej. Po Mszy św. odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Na Mszę św. odpustową spod kościoła parafialnego w Dobrzanach wyruszyła pieszo grupa pielgrzymów z ks. Proboszczem na czele. Pielgrzymi mieli do przejścia 8 km. Nie jest to zbyt duża odległość, ale dzięki tej pielgrzymce mogliśmy przynajmniej w sposób symboliczny włączyć się w nurt pielgrzymkowy w naszej Ojczyźnie, który z racji wciąż panującej epidemii w większości również ma wymiar symboliczny.

Po zakończonych uroczystościach w kościele mieszkańcy Krzemienia zaprosili wszystkich na kawę i ciasto, który to poczęstunek z racji obostrzeń sanitarnych był zorganizowany wokół kościoła. Na szczęście w uroczystość Matki Bożej dopisała pogoda.


348 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page