top of page
  • ParafiaDobrzany

Odpust w Krzemieniu


W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) przypada odpust w naszym kościele filialnym w Krzemieniu. Tradycyjnie już na odpust do Matki Bożej pielgrzymowała pieszo pewna grupa osób. Wyruszyliśmy spod kościoła w Dobrzanach o godz. 12.30, aby po dwóch godzinach dotrzeć do celu. Po dołączeniu do grupy kilku osób na skrzyżowaniu w Grabnicy i Dolicach pielgrzymowało nas ok. 40 osób.

W Krzemieniu zostaliśmy przywitani przez sołtysa, p. Zbigniewa Kurzymskiego.

Msza św. odpustowa rozpoczęła się o godz. 15.00. Przewodniczył jej ks. Proboszcz, a kazanie odpustowe wygłosił ks. Sebastian.

Odpust zgromadził bardzo liczną grupę wiernych z okolicznych miejscowości i nie tylko. Był także obecny m.in. p. Paweł Filip, Burmistrz Dobrzan.

Eucharystia zakończyła się poświęceniem bukietów z ziół i kwiatów. Następnie było wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówiliśmy litanię do Matki Bożej i udaliśmy się w procesji eucharystycznej wokół kościoła.

Po zakończonej Mszy św. mieszkańcy Krzemienia zaprosili wszystkich na poczęstunek obok kościoła. Ponieważ pogoda dopisała, stąd wszystkie elementy świętowania, począwszy od pielgrzymki, można zaliczyć do bardzo udanych.

Bogu i Najświętszej Maryi Pannie niech będą dzięki.


305 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page