Odpust w Kępnie

W niedzielę, poprzedzającą uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, tj. 17 marca, w kościele filialnym w Kępnie odbył się odpust ku czci tego Wielkiego Patrona. Mszy św. o godz. 13.00 przewodniczył ks. Proboszcz, a kazanie wygłosił ks. Grzegorz, który zwyczajowo posługuje w tym kościele. Byli obecni także pozostali księża - ks. Andrzej i ks. Dominik. Po Mszy św. - przed wystawionym Najświętszym Sakramentem - po chwili adoracji odmówiliśmy litanię ku czci św. Józefa.

W uroczystościach odpustowych wzięli udział także nasi parafianie z innych miejscowości. Natomiast po Eucharystii mieszkańcy Kępna zaprosili wszystkich do świetlicy na mały poczęstunek.

Warto także przypomnieć, że w ub. roku w Kępnie, przy skrzyżowaniu dróg, stanęła figurką św. Józefa.

Św. Józefie, nasz Patronie - módl się za nami.

93 wyświetlenia0 komentarzy