top of page

Odpust w Ognicy

W uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła (29 czerwca) odbył się odpust w naszym kościele filialnym w Ognicy. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Edmund Budziłowicz SChr, misjonarz z Australii, który pochodzi z Ognicy.

W czasie Mszy ks. Edmund pobłogosławił również nowo ufundowaną monstrancję. Eucharystię koncelebrowali ks. Proboszcz, ks. Grzegorz oraz ks. Dominik. Obecni byli nie tylko mieszkańcy Ognicy, ale parafianie praktycznie ze wszystkich naszych filii oraz z Dobrzan, jak i Goście spoza parafii. Wśród nich była obecna rodzina ks. Ryszarda Czajki SChr, gdyż po Mszy św. została poświęcona figurka Najświętszego Serca Pana Jezusa, pod którą umieszczono tablicę upamiętniającą ks. Ryszarda, jak i nowa figurka Matki Bożej Niepokalanej Poczętej. Poświęcenia dokonał ks. Proboszcz.

Figurę Serca Bożego wraz tablicą ufunowała i wykonała Rodzina śp. ks. Ryszarda, a figurę Matki Bożej zakupili i postument wykonali mieszkańcy Ognicy. Bardzo dziękujemy za ten dar serca.

Na tablicy pamiątkowej, pod pomnikiem Serca Bożego, widnieje napis:


"Chwalcie Pana, bo dobry,

bo Jego miłosierdzie na wieki"

ks. Ryszard Czajka,

chrystusowiec

*1964 +2023

WIELOLETNI MISJONARZ WSCHODU

KAPELAN ZAKŁADU KARNEGO

PROBOSZCZ PARAFII W POTULICACH,

W GOSŁAWIU, W MARIANOWIE

RODOWITY MIESZKANIEC OGNICY,

KTÓRY W KAPŁAŃSTWIE SŁUŻYŁ 32 LATA


Po uroczystej Mszy św. nastąpiło dalsze świętowanie przy świetlicy wiejskiej w Ognicy.106 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page