top of page
  • ParafiaDobrzany

Odpust w Szadzku


Kaplica w Szadzku jest pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia. Stąd więc odpust winien odbyć się w II Niedzielę Wielkanocną, jednak czas ten był okresem największych obostrzeń sanitarnych i w kościele mogło być wówczas zaledwie 5 osób. Dlatego postanowiliśmy odpust przenieść na bardziej dogodny czas.

Obchodziliśmy go na zakończenie oktawy Bożego Ciała, czyli w tym roku dzień ten przypadł na 18 czerwca.

O godz. 16.30 było wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Na koniec adoracji odmówiliśmy Litanię do Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.00 została odprawiona uroczysta Msza Święta odpustowa, której przewodniczył ks. Proboszcz, a koncelebrował ks. Marcin. Ks. Proboszcz w kazaniu zwrócił uwagę na jeden z elementów kultu Bożego Miłosierdzia, jakim jest kult obrazu Jezusa Miłosiernego. W swojej refleksji ks. Proboszcz zatrzymał się nad trzema "szczegółami" obrazu - nad uniesioną dłonią Jezusa do błogosławieństwa, nad układem stóp, które wykonują ruch w stronę człowieka oraz nad napisem "Jezu, ufam Tobie".

Po Komunii Świętej odmówiliśmy jeszcze Koronkę do Bożego Miłosierdzia i zaśpiewaliśmy Suplikacje.

70 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page