• ParafiaDobrzany

Odpust w Szadzku


Kaplica w Szadzku jest pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia. Stąd więc odpust winien odbyć się w II Niedzielę Wielkanocną, jednak czas ten był okresem największych obostrzeń sanitarnych i w kościele mogło być wówczas zaledwie 5 osób. Dlatego postanowiliśmy odpust przenieść na bardziej dogodny czas.

Obchodziliśmy go na zakończenie oktawy Bożego Ciała, czyli w tym roku dzień ten przypadł na 18 czerwca.

O godz. 16.30 było wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Na koniec adoracji odmówiliśmy Litanię do Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.00 została odprawiona uroczysta Msza Święta odpustowa, której przewodniczył ks. Proboszcz, a koncelebrował ks. Marcin. Ks. Proboszcz w kazaniu zwrócił uwagę na jeden z elementów kultu Bożego Miłosierdzia, jakim jest kult obrazu Jezusa Miłosiernego. W swojej refleksji ks. Proboszcz zatrzymał się nad trzema "szczegółami" obrazu - nad uniesioną dłonią Jezusa do błogosławieństwa, nad układem stóp, które wykonują ruch w stronę człowieka oraz nad napisem "Jezu, ufam Tobie".

Po Komunii Świętej odmówiliśmy jeszcze Koronkę do Bożego Miłosierdzia i zaśpiewaliśmy Suplikacje.

70 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Wielkanoc

Logo_Archidiecezji1.png
ADRES

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. św. Michała Archanioła


ul. Staszica 56

73 - 130 Dobrzany

parafiadobrzany@gmail.com

tel. parafia: +48 91 562 00 57

Konto parafialne:

34 9375 0002 8400 0781 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Goleniowie

Na_Parafie_Button_v2_959x339 (1).png
Logo Towarzystwo Chrystusowe - kolor.jpg

© PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA  W DOBRZANACH