top of page

Odpust w Szadzku


II Niedziela Wielkanocna, która w bieżącym roku przypadła 16 kwietnia, jest także świętem Bożego Miłosierdzia, które to święto ustanowił św. Jan Paweł II w Roku Jubileuszowym 2000. Święto to zostało ustanowione na wyraźne życzenie Pana Jezusa, który objawił się św. s. Faustynie. Ten dzień nie tylko jest uwielbieniem tajemnicy Bożego Miłosierdzia, największego przymiotu Boskiego - zgodnie ze słowami Pana Jezusa - ale w tym dniu każdy grzesznik może otrzymać nadzwyczajne łaski jeżeli tylko w tym dniu skorzysta z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Ponieważ kaplica w Szadzku jest właśnie pod takim wezwaniem, stąd w tym dniu przeżywaliśmy także odpust. Zebrało się na nim wiele osób - i to zarówno mieszkańców Szadzka, jak i gości z Dobrzan, czy też okolicznych miejscowości. Mszy św. o godz. 15.00 przewodniczył ks. Proboszcz, który również wygłosił kazanie. Zwrócił w nim uwagę na podwójny wymiar miłosierdzia - Boski i ludzki. Wymiar Boski, który można określić jako "przytulenie człowieka przez Boga" zobowiązuje każdego człowieka do wypracowywania w sobie "zmysłu miłosierdzia", jak mówił św. Jan Paweł II. Innymi słowy każdego zowbowiązuje do "bycia miłosiernym, jak Ojciec jest miłosierny".

Eucharystię koncelebrował także ks. Marcin, który zwyczajowo posługuje w tej kaplicy. Po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem wszyscy odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia, zawierzając wszystkie sprawy - i te radosne, i te trudne - Miłosiernemu Jezusowi Zmartwychwstałemu.

A całkiem po zakończonej liturgii mieszkańcy Szadzka zaprasili wszystkich na poczęstunek, z którego w tym roku z powodu deszczu można było skorzystać pod rozstawionymi namiotami przy kaplicy.


119 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page