top of page

Olimpiada sportowo-liturgiczna w Sarbii

W sobotę, tj. 27.04., odbyła się już po raz 8 Olimpiada sportowo-liturgiczna dla Służb Liturgicznych z parafii prowadzonych przez księży Chrystusowców w Sarbii, niedaleko Kołobrzegu. W sumie przyjechało ponad 260 ministrantów i lektorów z Zachodniego pomorza, Pomorza, Wielkopolski i Opolskiego. Z naszej parafii pojechała zdecydowana większość naszej Służby Liturgicznej wraz z rodzicami i ze swoim opiekunem ks. Dominikiem.

Rozpoczęliśmy Mszą Święta, której przewodniczył ks. Bogusław Burgat SChr, Wikariusz Generalny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

Po Mszy nastąpiły rozgrywki, które obejmowały zarówno kategorie sportowe, jak i wiedzę liturgiczną.

Nasi ministranci i lektorzy zdobyli kilka medali - zarówno złote, jak i srebrne i brązowe - w różnych kategoriach, wygrywając z bardzo silną konkurencją. W innych konkurencjach mieli kilkakrotnie szczęście do 4. miejsca. Ilość medali nie wystarczyła, żeby w kwalifikacji generalnej zdobyć puchar, jednak najważniejsze jest to, że w każdej kategorii nasi ministranci dali z siebie wszystko!

Największym sukcesem jednak w tym wydarzeniu było to, że wszyscy ministranci - kontynuując tradycję swoich poprzedników - po raz pierwszy brali udział w Olimpiadzie, nabrali doświadczenia, umiejętności i coraz bardziej między sobą się zintegrowali, żeby zbudować jeszcze silniejszą Służbę Liturgiczną, która będzie służyła na większą chwałę Bożą!

Króluj nam Chryste!


45 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Opmerkingen


bottom of page