Parafialna Droga Krzyżowa

W Wielki Wtorek (04.04.2023) została odprawiona Droga Krzyżowa ulicami Dobrzan. Rozpoczęła się ona po Mszy św. wieczornej (18.00) na placu przy kościele parafialnym. Następnie ulicami Staszica, Jana Pawła II i Dworcową doszliśmy do cmentarza, a następnie do nowowyremontowanej kaplicy cmentarnej, przy której została przedstawione rozważanie ostatniej stacji Drogi Krzyżowej (XIV - Złożenie do grobu Pana Jezusa). Drodze Krzyżowej przewodniczył ks. Proboszcz, a krzyż mógł nieść każdy, kto chciał i czuł taką potrzebę.

Po zakończonej Drodze Krzyżowej ks. Proboszcz poświęcił krzyż znajdujący się w środku kaplicy, jak również całą kaplicę. Podziękował także Burmistrzowi Dobrzan za przeprowadzony remont. Na koniec głos zabrał również p. Paweł Filip, Burmistrz.

174 wyświetlenia0 komentarzy