Pielgrzymka maryjna do Lichenia i na noc czuwania na Jasną Górę

W dniach 19.10. - 21.10. tego roku odbyła się pielgrzymka maryjna, na którą udali się nasi parafianie wraz z ks. Dominikiem.

W radosnym nastroju, z różańcem w rękach i śpiewem na ustach pojechaliśmy najpierw do Lichenia, gdzie uczestniczyliśmy - dla wielu pierwszy raz - w apelu maryjnym w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, największym kościele w Polsce.

Piątek był bardzo bogaty, gdyż rozpoczęliśmy dzień zwiedzaniem Sanktuarium w Licheniu. Po czym udaliśmy się do Sanktuarium urodzin i chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich.

Kolejnym punktem pielgrzymkowym była bazylika pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli, miejsce chrztu, bierzmowania i życia św. Maksymiliana Marię Kolbego, gdzie sam kustosz sanktuarium, ks. Dariusz Kaliński, nas przyjął. Potem zwiedziliśmy jeszcze muzeum św. Maksymiliana.

Zwieńczeniem pielgrzymki była wreszcie Jasna Góra i noc czuwania w intencji Polonii i ich duszpasterzy, podczas której zanieśliśmy przed tron Matki Bożej Częstochowskiej wszystkie nasze i wasze intencje.

Dziękujemy wszystkim pielgrzymom oraz tym, którzy się z nami łączyli. BĄDŹMY RAZEM!