top of page

Rodzinny Festyn z okazji odpustu

Zaktualizowano: 2 paź 2023


W niedzielę po uroczystościach odpustowych (1.10.2023), po Mszy św. o godz. 11.00, na terenie za plebanią odbył się festyn pod hasłem "Anielski Festyn Rodzinny". Było wiele atrakcji dla wszystkich.

Dla dzieci były przewidziane m.in. gry, zabawy, warsztaty, malowanie twarzy, koło fortuny, sklepik, gofry, dmuchane zamki, lanie wody z wozu strażackiego do celu, czy też przejażdżka quadem strażackim. Różne gadżety dla dzieci przygotowało także Nadleśnictwo Dobrzany z okazji rozpoczętych obchodów 100-lecia Lasów Państwowych. Był też krótki występ chórku dziecięcego, prowadzonego przez p. Łukasza Morozika, katechety.

Dla starszych były przede wszystkim atrakcje kulinarne, jak np. szynka pieczona, kiełbaska i kaszanka z grilla opalanego drewnem, zupa gulaszowa czy też grochówka ugotowana na oryginalnej wojskowej kuchni polowej. Można było popróbować ciast różnego rodzaju, które przygotowały Gospodynie naszej Parafii. Była również licytacja wielu wspaniałych i oryginalnych przedmiotów (ofiarodawcom i sponsorom tych przedmiotów z serca dziękujemy). Był także występ gminnego chóru Apasjonata. Swoją obecnością zaszczycił nas także p. Andrzej Szelążek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych ze Szczecina oraz p. Jarosław Zygała, nadleśniczy Nadleśnictwa Dobrzany. Pan Dyrektor przywiózł dla Parafii bon w wysokości 20 000 zł od Lasów Państwowych, które to pieniądze przeznaczymy na budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych i matek z wózkiem. W tym miejscu trzeba również nadmienić, że to właśnie Nadleśnictwo Dobrzany było wraz z Parafią współorganizatorem naszego świętowania.

Ponieważ pogoda dopisała mimo stosunkowo późnej już pory roku, to również dopisali uczestnicy festynu - i to zarówno dzieci, jak i dorośli.

O godz. 14.00 ks. Proboszcz udał się jeszcze do Biblioteki w Urzędzie Miejskim w Dobrzanach na spotkanie autorskie z p. dyrektorem A. Szelążkiem, który prezentował swoją książkę pt. Dzieci wojny. Historie prawdziwe ocalić od zapomnienia. Pan Dyrektor prezentował także płaskorzeźby, których jest autorem.

Dzień bardzo bogaty w wydarzenia i przeżycia. Bogu i św. Michałowi, naszemu Patronowi niech będą dzięki za ten błogosławiony czas.

Dziękujemy także wszystkim Parafianom (na szczegółowe podziękowanie przyjdzie jeszcze czas), którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie festynu i dołożyli choćby nawet małą "cegiełkę" do tego, aby to święto Parafii wypadło pięknie.

Fot. Z. Dzielecki


790 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page