top of page

SFM w Concordii w Niemczech

"Kto ma Boga w sercu, wszystko ma". Dlatego, żeby pogłębić swoją osobistą relację z Bogiem we wspólnocie żywego Kościoła, grupa młodzieży z naszej parafii pojechała wraz z ks. Dominikiem na Spotkanie Formacyjne Młodych Emaus (skrót: SFM Emaus) do domu polonijnym "Haus Concordia" w Niemczech. To już 104. spotkanie odbyło się w dniach od 1 do 3 marca 2024 r.

Nasza młodzież już niejednokrotnie uczestniczyła w SFM-ach w Polsce. Jednak uczestnictwo w SFM w Haus Concordia w Niemczech pomogło jej poznać pierwowzór tych spotkań i miejsce, w których zrodziło się to dzieło.

Program SFM-u był bardzo bogaty, choć oparty na trzech filarach, wywodzących się z samej nazwy (Spotkanie Formacyjne Młodych):

S-potkanie - W Concordii było więc dużo czasu na integrację, rekreację i czas spędzony z równieśnikami. Nasza młodzież była zafascynowana otwartością, życzliwością i głęboką wiarą młodzieży polonijnej. Owocem tego były nawiązane przyjaźnie, które już po krótkim czasie się utworzyły.

F-ormacja - Cel każdego spotkanie to przede wszystkim pogłębienie osobistej relacji z Bogiem. Dlatego też podczas SFM w Niemczech było dużo czasu spędzonego w kaplicy. Było wiele modlitwy i adoracji, ale były też konferencje i świadectwa wiary młodzieży. Była również Droga krzyżowa odprawiona w plenerze oraz możliwość spowiedzi i Eucharystia każdego dnia.

M-łodzi - Spotkania adresowane są przede wszystkim do młodych w różnym wieku. Jednakże na te spotkania przyjeżdżają także już małżeństwa z dziećmi, które to osoby brały udział w pierwszych spotkaniach SFM-ów Emaus w Concordii. Fakt ten świadczy o tym, że taka formuła spotkań przynosi konkretne owoce i poszukiwane przez młodych owoce. Warto Także dodać, że uczestnictwo młodzieży z Dobrzan w SFM-ie w Niemczech zapoczątkowało - miejmy nadzieję, że cykliczne - kolejne wyjazdy młodzieży na SFM do Concordii z parafii w Polsce prowadzonych przez Chrystusowców.

DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy wsparli organizację wyjazdu na SFM w Niemczech. Niech Pan Bóg hojnie wszystkim błogosławi.


39 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page