top of page

Srebrny jubileusz ks. Proboszcza

Zaktualizowano: 28 maj

25 maja 1999 roku w katedrze poznańskiej z rąk. ks. abp. Juliusza Peatza przyjęło święcenia prezbietaratu 10 diakonów Chrystusowców. Wśród nich był ks. Proboszcz. Stąd w bieżącym roku (2024) ks. Proboszcz przeżywa swój Srebrny Jubileusz święceń.

Świętowanie rozpoczęło się w dokładną 25. rocznicę święceń, a więc 25 maja 2024. Ks. Proboszcz przewodniczył wieczornej Eucharystii, która była zarazem ostatnim dniem Białego Tygodnia dzieci, które 18. maja po raz pierwszy przystąpiły do I Komunii św. Było to wspaniałe powiązanie dwóch wielkich sakramentów - Eucharystii i Kapłaństwa. Podczas sobotniej Mszy św. śpiewał chór Apasjonata.

Natomiast centralne obchody Srebrnego Jubileuszu miały miejsce w niedzielę Trójcy Przenajświętszej, 26 maja, na Mszy św. o godz. 11.00. Przewodniczył jej ks. Proboszcz, a kazanie wygłosił ks. Andrzej, który ukazał tajemnicę dnia, nawiązując m.in. do fundamentalnej prawdy wiary, że "jest jeden Bóg, ale w trzech Osobach". Podczas kazania kaznodzieja odniósł się także do Jubileuszu 25-lecia, cytując m.in. motto wypisane przez przed 25 laty na obrazku prymicyjnym, a teraz powtórzonym na obrazku jubileuszowym przez ks. Proboszcza ("Wielbi dusza moja Pana, gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny").

Po zakończonej Eucharystii była sposobność, aby parafianie złożyli Jubilatowi swoje życzenia. Natomiast po wszystkim zaproszeni goście przeszli na teren za plebanią, gdzie zostali poczęstowani "smakołykami" z grilla, ale także przepysznym jubileuszowym tortem i ciastami. Wśród zaproszonych gości było 15 osób z rodziny Jubilata.


186 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page