top of page
  • ParafiaDobrzany

Triduum przed odpustem


W dniach 26-28 września przeżyliśmy w naszej parafii małe triduum przygotowawcze przed odpustem ku czci św. Michała Archanioła. To przygotowanie poprowadził ks. Sebastian Stawierej, który do niedawna posługiwał w naszej parafii. Schemat tych dni był taki sam - o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 Godzinki ku czci św. Michała Archanioła i o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem. Ks. Sebastian pierwszego dnia omówił rolę aniołów w naszym życiu, drugiego dnia przedstawił rolę św. Rafała Archanioła, a trzeciego rolę św. Archanioła Gabriela.

Po Mszy św. każdego dnia można było obejrzeć filmy, które wspaniale wprowadziły nas w klimat świętości. I tak - w poniedziałek oglądaliśmy film "Nędzarz i madame", we wtorek - "Dwie korony", a w środę - film pt.: "Powołany".

Dodatkowo wspaniale w nasze triduum wpisała się uroczystość poświęcenia kościoła, która dla naszej świątyni przypada 27 września.

Co więcej, na odpust parafialny udało się odnowić widok naszego prezbiterium i otoczenia ołtarza - zostały wstawione nowe ławki i fotele, zakupiono nową wykładzinę obok ołtarza, także nowe świece ołtarzowe a także nowy obrus, za który dziękujemy gorąco ofiarodawcy.

Niech św. Michała Archanioł wyprosi wszystkim wiele łask od Wszechmogącego Boga.

"Któż jak Bóg".

Fot. M. Krygier

242 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page