top of page
  • ParafiaDobrzany

Uroczystość Wszystkich Świętych


W kalendarzu liturgicznym 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień, gdy czcimy wszystkich tych, którzy doszli do chwały nieba i cieszą się teraz oglądaniem Boga "twarzą w twarz". Nie są to tylko beatyfikowani i kanonizowani Kościoła katolickiego, ale pośród tej rzeszy zbawionych mogą być nasi bliscy. Jednym słowem - uroczystość Wszystkich Świętych jest uroczystością wszystkich, którzy są już zbawieni i przebywają w niebie.

W tym dniu w naszej parafii o godz. 11:00 zgromadziliśmy się przy kaplicy cmentarnej, aby stąd wyruszyć w tradycyjnej procesji po naszym cmentarzu, podczas której modliliśmy się za naszych zmarłych. Następnie przy krzyżu na cmentarzu została odprawiona Msza św., której przewodniczył ks. Proboszcz a homilię wygłosił ks. Michał.

Wieczorem zaś o godz. 20:00 zgromadziliśmy się jeszcze raz przy krzyżu, aby zmówić wspólnie różaniec.

Razem z całą wspólnotą parafialną modlili się z nami także nasi alumni z Poznania: dk. Dominik Matuszewski i kl. Sergiusz Szyjanowski.
90 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page