top of page

Uroczystość Wszystkich Świętych

Zaktualizowano: 2 lis 2023


Uroczystość Wszystkich Świętych to dzień, gdy czcimy wszystkich tych, którzy doszli do chwały nieba. Nie są to tylko beatyfikowani i kanonizowani Kościoła katolickiego, ale pośród tej rzeszy zbawionych mogą być również nasi bliscy. Dlatego uroczystość Wszystkich Świętych jest uroczystością tych, którzy są już zbawieni i przebywają w niebie.

W tym dniu, w naszej parafii, o godz. 11:00 zgromadziliśmy się przy kaplicy cmentarnej, aby stąd wyruszyć w tradycyjnej procesji po naszym cmentarzu, podczas której modliliśmy się za naszych zmarłych. Następnie przy krzyżu na cmentarzu została odprawiona Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Andrzej. Razem z całą wspólnotą parafialną modlił się kl. Patryk Jaroszek z naszego Seminarium w Poznaniu.

Uroczystość Wszystkich Świętych zwieńczyliśmy wspólną modlitwą różańcową za naszych bliskich zmarłych przy krzyżu na cmentarzu, którą poprowdził kl. Patryk.182 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page