Wielki Czwartek - Liturgia Wieczerzy Pańskiej

Zaktualizowano: 30 mar

W Wielki Czwartek rozpoczęliśmy uroczyście obchód Świętego Triduum Paschalnego 2024 liturgią Wieczerzy Pańskiej. Wdzięczni za dar sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa zgromadziliśmy się w naszym parafialnym Wieczerniku o godz. 19.00. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Andrzej. W czasie Liturgii byliśmy świadkami wyjątkowego obrzędu, który praktykowany jest tylko właśnie w tym dniu, obmycia nóg, tzw. "mandatum". Na koniec z kolei Mszy św. parafianie złożyli życzenia kapłanom, pracującym w naszej parafii.

Na zakończenie Liturgii Najświętszy Sakrament został przeniesiony w przejmującej procesji, przy dźwięku kołatek, do Ołtarza Adoracji, gdzie można było adorować Pana Jezusa do godz. 22.00.

Fot. Z. Dzielecki

109 wyświetleń0 komentarzy