top of page

Wielki Czwartek - Liturgia Wieczerzy Pańskiej

Zaktualizowano: 30 mar

W Wielki Czwartek rozpoczęliśmy uroczyście obchód Świętego Triduum Paschalnego 2024 liturgią Wieczerzy Pańskiej. Wdzięczni za dar sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa zgromadziliśmy się w naszym parafialnym Wieczerniku o godz. 19.00. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Andrzej. W czasie Liturgii byliśmy świadkami wyjątkowego obrzędu, który praktykowany jest tylko właśnie w tym dniu, obmycia nóg, tzw. "mandatum". Na koniec z kolei Mszy św. parafianie złożyli życzenia kapłanom, pracującym w naszej parafii.

Na zakończenie Liturgii Najświętszy Sakrament został przeniesiony w przejmującej procesji, przy dźwięku kołatek, do Ołtarza Adoracji, gdzie można było adorować Pana Jezusa do godz. 22.00.

Fot. Z. Dzielecki


102 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page