top of page

Wielkopostne rekolekcje parafialneW dniach od 3 do 6 marca (niedziela - środa) odbyły się w naszej parafii wielkopostne rekolekcje. Hasłem przewodnim tych dni były słowa z pieśni kościelnej: "Kto Krzyż odgadnie ten nie upadnie". Rekolekcje poprowadził ks. Mariusz Sokołowski, chrystusowiec, który aktualnie pracuje w Radiu Maryja i w TV Trwam.

Rekolekcjonista przez te dni starał się ukazać Krzyż, jako najważniejszy znak naszej wiary, a także naszego codziennego życia.

W niedzielę, rozpoczynającą rekolekcje, ks. Mariusz wygłosił naukę na wszystkich Mszach w kościele parafialnym, a także poprowadził Gorzkie Żale, wygłaszając kazanie pasyjne. Natomiast w tygodniu były dwie Msze św. - o godz. 9.00 i 18.00 - obydwie z naukami rekolekcyjnymi. Dodatkowo w poniedziałek zgromadziliśmy się o godz. 15.00 przy krzyżu na cmentarzu, aby modlić się różańcem za zmarłych. Ks. Mariusz poprowadził także krótkie rozważania przed każdą z tajemnic. We wtorek o godz. 15.00, ale już w kościele parafialnym, ks. Rekolekcjonista poprowadził Drogę Krzyżową, a wieczorem po Mszy św. miało miejsce uwielbienie, podczas którego śpiew prowadził nasz zespół Mika'el. W środę, w ostatni dzień rekolekcji, również zgromadziliśmy się o godz. 15.00 w kościele, by wysłuchać konferencji o różańcu, a potem by odmówić jedną część różańca za całą Parafię.

Bardzo dziękujemy ks. Mariuszowi za przeprowadzenie tych rekolekcji, gdyż - jak można było to powszechnie usłyszeć - były one bardzo owocne.

Dziękujemy także wszystkim Parafianom, którzy uczestniczyli w tych ćwiczeniach wielkopostnych. Frekwencja była bardzo wysoka, a także wiele osób skorzystało z sakramentu pokuty i pojednania.

Bogu niech będą dzięki.


118 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page