top of page

Wizytacja bp. Henryka Wejmana

W niedzielę, 25 lutego w naszej parafii odbyła się wizytacja kanoniczna, która winna odbyć się zwyczajowo co 5 lat. W bieżącym roku wizytację przeprowadził ks. bp Henryk Wejman, biskup pomocniczy archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Najpierw ks. Biskup odprawił o godz. 9.00 Mszę św. w kościele parafialnym w Dobrzanach. Tutaj wygłosił homilę, w której odniósł się do Ewangelii z dnia, czyli do Ewangelii opisującej przemienienie Jezusa na Górze Tabor. W homilii ks. Biskup podkreślił przede wszystkim słowa Boga Ojca, skierowane do Apostołów: "To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie". I na podstawie tych słów wskazał, że mają one również wielkie znaczenie dla nas, gdyż zapraszają nas do bliskiej relacji z Jezusem, chociażby przez czytanie i rozważanie Pisma św., a co z tym jest związane - także do życia Ewangelią w codzienności i w relacjach z drugim człowiekiem. Mszę św. koncelebrował także ks. Proboszcz, który na początku złożył krótkie sprawozdanie dotyczące parafii.

Kolejnymi punktami odwiedzin ks. Biskupa były wybrane filie. Ks. bp Henryk z ks. Proboszczem nawiedzili kościół w Odargowie, Bytowie i w Krzemieniu. W Odargowie Eucharystię sprawował ks. Grzegorz, w Bytowie ks. Andrzej, a w Krzemieniu ks. Proboszcz. Ksiądz Biskup w każdym z tych miejsc wygłosił homilię. Wszędzie - także w kościele parafialnym - dziękował wiernym za ich świadectwo wiary, które przejawia się choćby nawet w obecności na niedzielnej Mszy św. Ks. Biskup dziękował także za zaangażowanie w życie parafialne, czy też życie duszpasterskie w poszczególnych kościołach oraz za materialną troskę o kościoły oraz za utrzymanie ich w czystości. Prosił także o modlitwę za kapłanów posługujących wśród nich oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Na koniec Mszy św. w Krzemieniu wszyscy udali się procesyjnie pod nowy krzyż, przy którym ks. Biskup odmówił modlitwę poświęcenia krzyża i udzielił wszystkim swego pasterskiego błogosławieństwa.

Przy tej okazji składamy mieszkańcom Krzemienia z serca płynące podziękowanie za inicjatywę wymiany zniszczonego krzyża na nowy, łącznie z zakupem nowej pasyjki.

Ostatnim punktem wiztyacji ks. Biskupa było podbicie i podpisanie ksiąg metrykalnych w kancelarii parafialnej w Dobrzanach.


568 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page