top of page

Wyjazd integracyjny dzieci Pierwszokomunijnych

Zaktualizowano: 9 gru 2023

Przygotowanie do I Komunia zawiera wiele wymiarów: modlitwę, formację, ale również integrację i zabawę. I tak, większość dzieci, które się przygotowują do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, pojechało od 1-3 grudnia wraz ks. Dominikiem i dwiema Mamami (p. Justyną i p. Mają) do Poznania na wyjazd integracyjny.

Dla wielu dzieci była to pierwsza podróż pociągiem! Po przybyciu do domu Chrystusowców była pyszna kolacja i wieczór integracyjny. W sobotę był czas zarówno na modlitwę, jak i na zwiedzanie i zabawę: odwiedziliśmy Ostrów Tumski, most "zakochanych" Biskupa Jordana, najstarszą katedrę w Polsce, muzeum "Brama Poznania", która nie zawiera historycznych eksponatów, ale opowiada o początkach państwa polskiego z wykorzystaniem multimediów i światła; poznańskie koziołki, rynek poznański, farę poznańską, zamek królewski oraz jarmark świąteczny "Betlejem Poznańskie". Można by było wiele opowiadać o różnych wrażeniach, jednak słowa w pełni nie oddadzą tego, co serce przeżyło. Wieczorem był czas na wymarzoną dyskotekę i gry integracyjne przy pysznej pizzy.

W niedzielę z kolei był czas na modlitwę, Mszę św., która nas wprowadziła w czas Adwentu oraz na podsumowanie całego wyjazdu, bo po obiedzie trzeba było już niestety wracać.

Najważniejsze jest jednak to, że cel wyjazdu został osiągnięty - Dzieci spędziły pierwszy raz tyle czasu ze sobą, bawiąc się i ciesząc się ze wspólnego wyjazdu.

Dziękujemy rodzicom, Chrystusowcom z Poznania, oraz wszystkim, którzy nam pomogli w przeprowadzeniu wyjazdu - a nade wszystko samym dzieciom za pięknie spędzony czas!


87 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

X Góra Tabor Junior

Już po raz 10. odbyła się w 15.06. "Góra Tabor Junior", tym razem w Marszewie k. Goleniowa. W wydarzeniu wzięło udział blisko 400 dzieci z piętnastu parafii prowadzonych przez księży chrystusowców: ze

Commentaires


bottom of page