sicilia.jpg

10-17.10.2024

Cena: 5 180 zł + 180 €

Dzień 1, 10.10.2024 KATANIA

Przejazd na lotnisko w Berlinie i bezpośredni przelot do Katanii. Transfer do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2, 11.10.2024 SYRAKUZY

Po śniadaniu wyjazd do Syrakuz - wizyta w Santuario Della Madonnna delle Lacrime , w którym znajduje się cudowny wizerunek Madonny, który od 1953 r roni łzy i czyni cuda. Następnie zobaczymy pozostałości teatru greckiego i teatru rzymskiego oraz tzw. Ucho Dionizosa, wyspa Ortygia z katedrą NMP oraz kościół św. Łucji ze słynnym obrazem Caravaggia. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, 12.10.2024 ETNA -TAORMINA

Śniadanie. Przejazd na Etnę - dominująca nad wschodnim wybrzeżem Sycylii Etna jest najwyższym czynnym wulkanem Europy. Wjazd autokarem na wysokość kraterów Silvestri (ok. 1800 m n.p.m.), skąd rozpościera się niesamowity widok. Następnie przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy: najsłynniejszy kurort na wyspie, zwiedzanie starego miasta: Teatr Antyczny- najpiękniejszy starożytny grecki teatr we Włoszech skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę oraz wybrzeże Morza Jońskiego. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4, 13.10.2024 WYSPY LIPARYJSKIE

Śniadanie. Rejs na Wyspy Liparyjskie (Lipari oraz Vulcano) malownicze wysepki pochodzenia wulkanicznego (UNESCO). Na wyspie Lipari zwiedzimy miasteczko Lipari z cytadelą i wykopaliskami archeologicznymi. Na wyspie Volcano skorzystać można z błotnej kąpieli siarkowo – wodorowej, która oczyszcza skórę i „przepędza” boleści reumatyczne. Z błota wypłukać się można w morzu, z dna którego wydobywają się pod dużym ciśnieniem gazy dające efekt naturalnego jacuzzi (temp. błota ok. 50 stopni, w miejscach wybijających tzw. fumaroli do 70 stopni). Można plażować na czarnych piaskach wulkanicznych. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 5, 14.10.2024 CEFALU

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż wybrzeża do Cefalu, jednej z najpiękniejszych miejscowości nadmorskich na Sycylii, nawiedzenie katedry z XII wieku ufundowanej przez normańskiego króla Rogera II. Spacer po malowniczym miasteczku - port, marina. Kolacja i nocleg w hotelu w Palermo.

Dzień 6, 15.10.2024 PALERMO-MONREALE

Śniadanie. Zwiedzanie Palermo, m.in. Porta Nuova, plac Wstydu, Porta Felice, katedra NMP Wniebowziętej oraz sanktuarium św. Rozalii. Monreale – Katedra Santa Maria Nuova (wł.: Duomo di Monreale) – kościół katedralny pod wezwaniem Matki Boskiej. Budowla znajduje się pod kuratelą archidiecezji Monreale. W 2015 katedra została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO razem z zabytkami architektury normańsko-arabskiej w Palermo oraz z katedrą w Cefalu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7, 16.10.2024 TRAPANI-ERICE

Śniadanie, przejazd do Trapani, Katedra św. Mikołaja oraz antyczne pozostałości miasta. Przejazd do Erice – miasta twierdzy, położonego na wysokości 700 m n.p.m., skąd rozpościelają się wspaniałe widoki na zachodnią Sycylię, spacer po malowniczej miejscowości. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 8, 17.10.2024 KATANIA

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Katanii. Spacer ulicą Via Crociferi – reprezentującą barok sycylijski na Plac Piazza Duomo z piękną katedrą dedykowaną patronce miasta Św. Agacie (Duomo di Sant’Agata). Mieszkańcy uważają, że świątynia stoi w miejscu w którym w męczeńskiej śmierci zginęła św. Agata. Przejazd na lotnisko w Katanii. Transfer autokarem do Polski.

------------------------------------------------------------------------

Cena obejmuje: Transfer na lotnisko, bilety lotnicze, bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25 -musi zmieścić się pod siedzeniem i rejestrowany do 20 kg / Transport autokarem klasy turystycznej / Opiekę pilota / przewodnika w języku polskim / Noclegi w hotelach 3* – pokoje 2 os. z łazienkami / Wyżywienie HB – śniadania i obiadokolacje jak wskazane w programie / Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€; TFG i TFP / Dodatkowo płatne obowiązkowo ( u pilota w autokarze ) wydatki programowe: – 180 euro. Napoje do obiadokolacji inne jak woda dodatkowo płatne. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia: - od kosztów rezygnacji – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze.

Wpłata końcowa do 07.09.2024