top of page

Film o rodzinie Ulmów "Historia jednej zbrodni"

Zaktualizowano: 6 wrz 2023


Trwamy w duchowym przygotowaniu do beatyfikacji rodziny Ulmów, która się odbędzie w najbliższą niedzielę, 10.09. W ramach tego niezwykłego wydarzenia dla naszej Ojczyzny oraz Kościoła zapraszamy na wyjazd do kina SCK w Stargardzie na film o rodzinie Ulmów "HISTORIA JEDNEJ ZBRODNI" - wtorek, 19.09. - wyjazd o godz. 09:15 z Dobrzan. - koszt 40 zł (jeżeli autokar będzie pełny)

Przy zapisach prosimy o wpłatę.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


Opis filmu: "Nowy film znakomitego dokumentalisty Mariusza Pilisa opowiada przejmującą historię rodziny Ulmów: Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci, którzy poświęcili swoje życie, próbując ratować życie dwóch żydowskich rodzin. Niewyobrażalna zbrodnia, której 24 marca 1944 roku dokonali Niemcy, mordując z zimną krwią także malutkie dzieci Ulmów, jest dla reżysera punktem wyjścia do śledztwa w tej sprawie. Jego wyniki są szokujące… Reżyser dotarł do niepublikowanych wcześniej materiałów, przeprowadził szereg rozmów, podążył powojennym tropem odpowiedzialnych za mord… Dzięki temu widz z przerażającym zdumieniem odkrywa prawdę, że sprawcy tej okrutnej zbrodni nie ponieśli za nią kary, a żandarm, który wydał wyrok na Ulmów i przeprowadził ich egzekucję, przez lata cieszył się szacunkiem i uznaniem w Niemczech." [za: Rafaelfilm.pl]


40 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page