top of page

Św. Floriana

We wspomnienie św. Floriana (4 maja) swoje święto obchodzą m.in. strażacy i hutnicy.

W bieżacym roku w naszej parafii została zamówiona intencja Mszy św. właśnie za naszą OSP z Dobrzan i ich rodziny. Eucharystii o godz. 17.00 przewodniczył ks. Proboszcz. Czytanie i Psalm były wykonane przez strażaków. Również przy ołtarzu posługiwali druhowie. Na Mszy św. byli obecni druhowie z OSP Dobrzany, ale także osoby, które przez modlitwę chciały wyrazić swoją wdzięczność strażakom za ich służbę.

Również ks. Proboszcz złożył straży życzenia z okazji święta ich Patrona, a także podziękował za służbę w ratowaniu życia i mienia oraz za to wszystko, co OSP robi również na rzecz parafii.

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek".


89 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page